Predsjednik Teniskog saveza Srbije Boba Živojinović izjavio je da će organizacija WTA turnira u Beogradu koštati između tri i tri i po miliona evra.
Predsjednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović izjavio je da će organizacija WTA turnira u Beogradu koštati između tri i tri i po miliona evra.
TSS čini sve da 2009. ili 2010. godine dovede krem ženskog tenisa u glavni grad Srbije, ali dogovorom sa čelnim ljudima WTA Tura ni izbliza neće biti sve završeno.
"Samo za kupovinu licence nam je potrebno milion evra, a za organizaciju, nagrade i posebne stimulacije igračicama još dva do dva i po miliona. To su za Srbiju ogromne pare i jasno je da to ne možemo uraditi bez podrške države i grada. Ako uspijemo da obezbijedimo taj novac, igralo bi se u oktobru u Areni", rekao je Živojinović za dnevni list "Sport".
On je još jednom podsjetio da su ATP i WTA turnir u Beogradu dvije potpuno odvojene priče i da se svim pitanjima vezanim za takmičenje tenisera bavi porodica Đoković.
Živojinović je ovih dana kratko boravio u Madridu, na turniru Masters serije, a početkom novembra biće u Dohi, gdje je na programu završno takmičenje osam najboljih teniserki.
"Poslije tog puta će sve biti mnogo jasnije. Direktor WTA Lari Skot, koji je bio igrač u moje vrijeme, naklonjen je ideji da Beograd dobije turnir. Ja ću potegnuti sve veze, od poslovnih i prijateljskih, do kumovskih sa Jonom Cirijakom. Želimo da njegova firma, koja organizuje turnir u Madridu, odradi isti posao i kod nas".
Iz TSS je prije više od godinu dana najavljen početak radova na izgradnji Nacionalnog teniskog centra, međutim, stvari se do danas nisu pomjerile sa "mrtve tačke".
"Nadam se da ćemo sredinom 2009. početi radove u Bloku 5, pored novobeogradske Hale sportova. Postoje problemi u odnosima grada i republike, nadležnostima, vlasništvu... Sve je strašno komplikovano, ali vjerujem da ćemo doći do rješenja, jer su svi upoznati i zainteresovani za to", ističe Boba Živojinović.
On je otkrio da je TSS imao odobrenih 2,6 miliona evra iz Nacionalnog investicionog plana, ali da zbog neriješenih administrativnih problema nije mogao da ih koristi.
(MONDO)