Kimi Raikonen produžio je ugovor sa Ferarijem i tako potvrdio ranije najave čelnika ekipe da će i dalje voziti za tim iz Maranela.
Svjetski šampion Formule 1 Kimi Raikonen produžio je ugovor sa Ferarijem i tako potvrdio ranije najave čelnika ekipe da će i dalje voziti za tim iz Maranela.
Raikonen je potpisivanjem novog ugovora do kraja 2010. godine, demantovao nagađanja da bi na kraju sezone zbog loših rezultata mogao napustiti italijansku ekipu, ali i priče o u njegovom odlasku u penziju nakon sljedeće sezone.
„Ekipa Ferarija obavještava vas da je produžila ugovor sa Kimijem Raikonenom do kraja sezone 2010 pa će sljedeće dvije sezone za Skuderiju Ferari voziti isti vozački dvojac, saopšteno je na zvaničnom sajtu Ferarija.
Brazilac Felipe Masa, ranije je produžio vjernost italijanskoj ekipi na još dvije godine.
Nakon što je Raikonen produžio ugovor sa Ferarijem, jasso je da nema ništa ni od dolaska Fernanda Alonsa u ovu ekipu. Španac je navodno trebao da zauzme zamijeni Raikonena i vozi sa Masom sljedeće sezone.
(MONDO)