Ekipa Deneša Kemenjija već na startu meča pokazala je ko je gazda u bazenu
Olimpijski prvak i evropski vicešampion, vaterpolo selekcija Mađarske u petak je u derbi meču grupe A pobijedila Hrvatsku, a u subotu je u 2. kolu EP u Malagi deklasirala Slovačku 19:3 (5:1, 5:1, 6:1, 3:0).
Ekipa Deneša Kemenjija već na startu meča pokazala je ko je gazda u bazenu. Lagano vođstvo od 4:0 na početku meča, konstantno je raslo do 10:2 na isteku druge četvrtine. Slovaci su u drugom djelu uspjeli da postignu jedan gol, a Mađari još devet.
Efikasni su bili Gergelji Kiš i Norbert Madaraš sa po četiri gola, a Benedek, Biroš i Denješ Varga postigli su po dva.
Dobra igra raduje Kemenjija, ali su ga zabrinule povrede Tamaša Varge i Petera Biroša. "Očekivali smo pobjedu, ali ne i ove povrede. Nadam se da će biti spremni za meč protiv Grčke u nedjelju", kratko je rekao Kemenji.
Kao i srpski vaterpolisti koji su igrali u nehumano vrijeme (od 9.30) i Mađari su se požalili na tajming.
"Termin u kojem smo igrali je bio veći protivnik za nas nego Slovačka. Znali smo da ćemo da pobijedimo i već na polovini meča smo štedjeli snagu za ono što nas očekuje u nastavku takmičenja", izjavio je Denješ Varga.
Reprezentacija Njemačke je, poslije ubjedljivog poraza od Srbije (5:17) u 1. kolu grupe B, u subotu potukla Rusiju 13:4.
"Rekordan poraz od Srbije u petak, u subotu rekordna pobjeda nad Rusijom! Drago mi je što se tim konalno pokrenuo. Bez obzira na to što Rusija ima mlad i neiskusan tim, moja ekipa je zaista odigrala dobro, skoncetrisano i pokazala veliku želju za pobjedom", rekao je njemački selektor Hagen Štam.
Lošu igru protiv Srbije, njemački vaterpolista Hajko Nosek opisao je kao "blokadu". "Nismo smjeli da izgubimo sa tolikom razlikom. Poslije tog meča nismo ni trenirali samo da bismo se psihički pripremili za utakmicu protiv Rusa".
Selektor Rusije Vjačeslav Sobčenko rekao je da je njegov tim igrao još lošije nego prvog dana. "Bili smo loši i u odbrani u napadu i naravno da bolji rezultat nismo ni mogli da ostvarimo. Nedostaje nam iskustvo u međunarodnim mečevima. Želim da moji igrači uče, ali to moraju brže da rade".
(MONDO)