Slovačkom bacaču kugle Mikulašu Konopki izrečena je doživotna diskvalifikacija zbog drugog doping prekršaja.
Slovačkom bacaču kugle Mikulašu Konopki izrečena je doživotna diskvalifikacija zbog drugog doping prekršaja.
Slovačka atletska federacija saopštila je da je Konopka bio pozitivan na metandienon za vrijeme doping kontrole koja je obavljena van takmičenja.
To je slovačkom atletičkaru drugi put da je pozitivan. Prvi put je 2002. kažnjen sa dvije godine suspenzije zbog uzimanja steroida stanozolola.
Prema pravilima Svjetske atletske federacije (IAAF) poslije drugog doping prekršaja sleduje doživotna zabrana takmičenja.
Ovaj 29-godišnji atletičar donio je Slovačkoj prvu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani prošle godine.
(Beta)