Tri dirljive ljudske sudbine, tri velika igrača, i tim koji više nikada nije bio isti!
Fudbalski klub Barselonu i Lionela Mesija obožavaju stotine miliona ljudi. Ali malo njih zna, da je "Mesi pedesetih" bio Laslo Kubala. Zbog njega, zbog jednog Mađara su izgradili najveći stadion u Evropi, Kamp Nou.
Posle revolucije 1956. godine njegovi klupski saigrači su postali Šandor Kočiš i Žoltan Čibor, dva genija zlatnog tima. Tri Mađara zauvek su osvojili srca Španaca i Katalonaca. Njihov život su pored uspjeha obilježile poteškoće, kao i tragedije. Dobitnik zlatne lopte Luis Suarez, kao i njegovi nekadašnji saigrači govore u filmu "Mađari za Barsu", a takođe govore i sinovi legendi.
Nezaboravni mečevi, dosad neviđeni golovi, fantastične finte i pasovi. Tri potresne ljudske sudbine. Više od obične priče.