Fudbaler ukrajinskog Šahtjora Dmitro Čigrinski trebalo bi sa Barselonom da potpiše višegodišnji ugovor vrijedan 36 miliona eura
Fudbaler ukrajinskog Šahtjora Dmitro Čigrinski doputovao je u nedjelju u Barselonu na ljekarske preglede poslije kojih bi trebalo da potpiše višegodišnji ugovor vrijedan 36 miliona evra sa katalonskim klubom, prenijeli su mediji.
Odbrambeni fudbaler Šahtjora će, ako prodje ljekarske preglede, u ponedjeljak biti predstavljen kao treće veliko pojačanje fudbalskog šampiona Evrope. Barselona je u ljetnjem prelaznom roku iz Intera dovela Zlatana Ibrahimovića i Brazilca Maksvela.
Barselona je u petak uveče osvojila Superkup Evrope pošto je pobijedila Šahtjor sa 1:0. To je najvjerovatnije bila posljednja utakmica Čigrinskog u dresu ekipe iz Donjecka.
Za trofej u Superkupu Evrope takmiče se aktuelni šampion Evrope i pobjedik Kupa UEFA, od ove sezone Lige Evropa.
Šahtjor će se ove sezone takmičiti u Ligi Evropa. Ukrajinska ekipa je u Grupi J sa Partizanom, Brižom i Tuluzom.
(Beta-AP)