Sindi Krtaford konačno može da odahne, fotografije "mučenja" njene ćerke neće biti objavljene jer se ucjenjivač predao policiji.
Njemački državljanin Edis Kajalar(26) je pokušao da iznudi 100.000 dolara od Sindi Kroford i njenog muža Rendija Gerbera u zamjenu za neobjavljivanje fotografija njihove ćerke.
Međutim, bivša njemačka manekenka je odbila da plati otkup, a protiv Kajalara je u SAD podignuta optužnica za iznudu i ako bude osuđen mogao bi da provede do dve godine u zatvoru. Olakšavajuća okolnost biće mu to što se predao policiji.
Njemac je bivšu manekenku i njenog muža ucjenjivao zbog snimaka na kojima je njihova ćerka sjedi vezana za stolicu u majicu kratkih rukava i šorcu. Sve je to zabilježila bivša dadilja tada sedmogodišnje djevojčice.
Prema sudskim dokumentima, djevojčica je roditeljima, koji nisu znali za postojanje snimaka, rekla da ju je dadilja fotografisala tokom igre "policajca i lopova".
Kajalar je, navodno, uzeo snimke od dadilje i u više navrata pokušao da iznudi novac od Sindi Kroford i njenog muža pod pretnjom da će sav materijal predati medijima. Protiv dadilje, čije ime nije objavljeno, za sada nije podignuta optužnica.
Njapoznatija njemačka manekenka se nakon razvoda od Ričarda Gira 1995. godine, posle tri godine udala za Gerbera sa kojim ima dvoje djece.
(MONDO)