Na biračkom mjestu broj 30 u Kosjeriću, na kome je u birački spisak upisano 633 građanina, biće ponovljeni lokalni izbori

Komisiji je u zakonskom roku prisitiglo sedam prigovora na regulatnost nedeljnih izbora, od kojih su dva tokom sednice povučena, dok je od preostalih pet Opštinska komisija procijenila da je samo jedan osnovan.
Podnosioci zahtjeva za ponavljanje izbora na preostala četiri biračka mjesta mogu da iskoriste pravo da se po prijemu rješenja o odbijanju njihovog prigovora u roku od 24 časa ale Okrunom sudu, izjavio je Kosorić.
Ponavljanje izbora u toj opštini moglo bi da poremeti dosadašnje preliminarne rezultate, samo ukoliko bi LDP uspio da obezbijedi dovoljan broj glasova da pređe cenzus od pet odsto, s obzirom da je prema preliminarnim rezultatima u nedelju osvojio 4,3 odsto glasova birača.
Prema preliminarnim rezultatima sa lokalnih izbora u Kosjeriću Demokratska stranaka je osvojila 8 odborničkih mandata, SNS, DSS, SPS-PUPS-JS i NS osvojili po četiri, SPO dva i G17 plus jedan mandat.
(Tanjug)