Tihić je izabran na petom kongresu SDA u Olimpijskoj dvorani Zetra u Sarajevu.
Aktuelni predsjednik najveće bošnjačke partije u BiH, Stranke demokratske akcije (SDA), Sulejman Tihić, danas je ponovo izabran za predsjednika stranke.
Za predsjednike te stranke kandidovali su se još Bakir Izetbegović, koji je sin osnivača te stranke Alije Izetbegovića, i bivši predsjedavajući Vijeća ministara BiH Adnan Terzić.
Drugi po broju glasova je Izetbegović, dok je najmanje glasova dobio Terzić.
Na kongresu u Olimpijskoj dvorani Zetra učestvuje 767 delegata i oko 1.500 gostiju iz zemlje i inostranstva.
Tihić je nakon proglašenja pobjede kazao da je večeras "pobijedila bosanskohercegovačka narodna stranka i evropska stranka politickog centra".
"Pobijedila je BiH", rekao je Tihić i dodao da se sada "mora nadoknaditi izgubljeno vrijeme".
"Sigurno je da će SDA sada biti efikasnija stranka, bolje organizovana sa više demokratije", kazao je Tihić i najavio da će u stranci "okupiti sve članove koji žele da rade prema zadatim programskim zadacima i deklaraciji SDA".
(Beta)