Jedna korisnica Tvitera objavila je fotografiju pileta koje je kupila na lokalnoj pijaci.
Piletina je meso koje se najviše konzumira u Srbiji, pa je pri kupovini obavezno pogledati datum proizvodnje, rok trajanja i zemlju iz koje dolazi. Potom slede tri osnovna parametra, a to su: boja, čvrstoća i miris. Prvo što ćete uočiti na piletini je boja. Ona ne sme da bude tamna ili sivkasta, jer ako to ugledate, odmah ćete znati da belo meso nije sveže.
Ukoliko je piletina zapakovana, njenu svežinu proverićete jednostavnim dodirom. Stručnjaci napominju da je najvažnije da li ostaje udubljenje. Ukoliko vaš otisak ostaje na njoj, onda znate da je reč o piletini koja nije sveža i obrnuto. Ako vam se čini da meso miriše na kiselo, trulo ili užeglo, najverovatnije je pokvareno. Piletina treba da ima slab miris.
Uprkos ovom znanju, opet se dešava da kupci dobiju komad pokvarene piletine: "Ćerka kupila pile danas na Ribljoj pijaci kod registrovanog prodavca, gde uvek kupuje. Da ga iseče, kad...
Zna li neko šta je ovo?! Šta nam ovo rade ljudi moji?!", napisala je ona na Tviteru uz priloženu fotografiju.
Ћерка купила пиле данас на Рибљој пијаци код регистрованог продавца, где увек купује.
— Јелена (@jela_m_lazic)April 26, 2023
Да га исече, кад...
Зна ли неко шта је ово?!
Шта нам ово раде људи моји?!pic.twitter.com/MqgBLN0NCz
Brojni korisnici Tvitera šokirani su kupljenom piletinom, a jedan korisnik upozorio je da je u pitanju bolest zelenih mišića zbog prebrze utovljenosti. Dodao je da je meso neispravno jer je u pitanju infekcija, kao i da je obavezno prijaviti inspekciji.
Simptomi trovanja pilećim mesom
Simptomi trovanja pilećim mesom javljaju se u roku od 3 do 4 sata nakon konzumiranja pokvarenog mesa. Simptomi se na početku javljaju u vidu probavnih smetnji, povraćanja, čestih proliva koji dehidriraju telo. Uz to, koža može da postane suva, osoba koja je otrovana konstantno je žedna, a ukoliko je neko alergičan na piletinu, može da razvije probleme sa disanjem.