Dvije osobe sa Kosova, sa statusom raseljenika, A.S. i E.G., pokušali su da podmetnu požar u blizini vodoizvorišta na Ćemovskom polju kod Podgorice, saopšteno je iz podgoričkog preduzeća "Vodovod i kanalizacija".
Njih dvojica su , kako je navedeno, uhvaćeni brzom akcijom obezbjedjenja vodoizvorišta, na osnovu predhodne dojave radnika Gradskog zelenila.
Oni su predati policiji i nakon obavljenog razgovora , pušteni su na slobodu. Policija se nije oglasila u vezi sa ovim dogadjajem, a agenciji Beta jutros ta informacija nije ni potvrdjena ni demantovana.
Prema obavještenju tehničkog direktora "Vodovoda" Filipa Makrida, S. i G. pokušali da požar podmetnu na četiri lokacije.
Makrid je objasnio da bi posljedice požara bile katastrofalne, jer bi ostavili "trajne posljedice" na vodosnabdjevanje Podgorice. Takodje, u blizini gdje je požar podmetnut, nalazi se i velika trafostanica, snage 4000 kilovata.
(Beta)