Građani i radnici bivših rožajskih preduzeća poručili su danas da neće dozvoliti dalje uništavanje i devastaciju sjevera države.
Iz Koordinacionog odbora bivših radnika rožajskih preduzeća saopšteno je da je na protestnom skupu, održanom danas u tom gradu, bilo više stotina bivših radnika i građana, iako im, kako su kazali, nije dozvoljeno da, zbog loših vremenskih uslova, protest održe u u prostorijama Doma kulture.
Predsjednik Koordinacirnog odbora, Hamdo Korać na skupu je ukazao na sve nezakonite stvari koje su se desile Gornjem Ibru i ostalim preduzećima, od, kako tvrdi, pljačke imovine do uništavanja šume, nezakonitog oduzimanja akcija radnika i neisplaćivanja zaostalih obaveza.
“Da bi sve to finiširali, planiraju da sruše četiri fabrike za preradu drveta površine tri hektara i pretvore u građevinsko zemljište, što im sigurno nećemo dozvoliti”, poručio je Korać.
On je kazao da su radnici i građani u Rožajama odlučni da nastave i poslije ovih izbora, bilo ko da dođe na vlast, da se bore za svoja i prava svih građana na sjeveru Crne Gore.
“Dosta je bilo pljačke i zapostavljanja sjevera od onih koji rukovode sa ovim dijelom države iz Podgorice”, rekao je Korać.
Građanin Rožaja, Šemso Dedejić pozvao je mlade sa sjevera da se pobune protiv svih koji su im uništili budućnost i da zajedno stanu u odbranu i sjevera Crne Gore i Rožaja, od onih koji pljačkaju njihovu đedovinu.
“Ne možemo da volimo više plantaže od svoje đedovine, od svoga sjevera”, kazao je Dedejić.
Član Koordicionog odbora, Redža Košuta pitao je gdje su televizije Vijesti i Crne Gora koje, prema njegovim riječima, ovih dana vode medijski rat između Đukanovica i Lekića.
“Zar su im preči političari od siromaštva i pljačke sjevera koji obuhvata 60 odsto područja Crne Gore i poručujemo im da će sjever poslije ovih izbora nastaviti borbu za ravnopravan status sa jugom”, naveo je Košuta.
On je poručio da će radnici Rožaja ubuduće podržavati one koji ih budu ravnopravno gledali, bez obzira o kome se radilo, da li su to političke partije, mediji ili nevladin sektor.
“Sjever Crne Gore se izborio za ovu državu i boriće se uvijek, ali ravnopravno u dobrim međunacionalnim odnosima”, zaključio je Košuta.
Do početka devedesetih Gornji Ibar bio je među vodećim drvoprerađivačkim preduzećima. Stečaj je uveden prije skoro deset godina, a nijedan od privatizacionih pokušaja nije uspijevao.
(MINA-BUSINESS)