Amnesti internešnel pozvala je meksičkog predsednika Felipea Kalderona da rasvijetli okolnosti ubistva studenata u Meksiku 1968. godine.
Organizacija za zaštitu ljudskih prava Amnesti internešnel (Amnesti International - AI) pozvala je meksičkog predsednika Felipea Kalderona (Calderon) da rasvijetli okolnosti ubistva studenata u Meksiku 1968. godine.
"Ni 40 godina nakon jednog od najgorih masovnih ubistava u istoriji Meksika, meksičke vlasti nisu odgovorile na pitanja koja okružuju masakr", navodi se u saopštenju AI.
Policija, vojska i naoružane osobe čiji identitet nije utvrdjen, otvorili su vatru 2. oktobra 1968. godine na studente koji su se okupili u Sjudad Meksiku, kako bi mirno protestovali, nekoliko dana uoči otvaranja Ljetnjih olimpijskih igara.
Vlasti su saopštile da su tada ubijene 44 osobe, ali konačni bilans ni do danas nije utvrdjen, naveo je AI.
Amnesti internešenal je pozvao meksičke vladi da porodicama žrtava obezbijedi pravdu i isplati im odštetu.
(Beta)