Gradonačelnici koji su u Italiji dobili dodatna ovlašćenja vladinim dekretom, donijeli su niz neobičnih zabrana
Kada ste na Kapriju, nemojte odšetati sa plaže u kupaćem kostimu, ako idete u Erakleju, kod Venecije, zapamtite da je pravljenje kula od pijeska zabranjeno, a u mjestu Forte dei Marmi nemojte ni pomišljati da kosite travu vikendom.
Gradonačelnici koji su u Italiji dobili dodatna ovlašćenja vladinim dekretom, i koji su ujedno iskoristili borbu protiv kriminala, donijeli su niz često neobičnih zabrana.
Izlivi nježnosti u automobilu mogu da vas koštaju 500 evra u Eboliju, hranjenje golubova u centru mjesta Luka je zabranjeno dok je u Novari kažnjivo šetati se noću u parkovima u grupama od više od dvoje ljudi.
Italijanska štampa je ovu ljetnju sezonu nazvala "ljetom zabrana".
Ove nedjelje zvaničnici jednog mjesta bili su prinuđeni da priznaju da su u propisima otišli predaleko.
Rodrigo Pikoli (33) protestovao je putem nacionalnog radija pošto je kažnjen sa 50 evra zato što je u parku u Vičenci ležao i čitao knjigu. Gradonačelnik je poslije toga obećao da će povući zabranu.
(Beta/MONDO)