Investitor koji bude imao projekat, a koji je po ocjeni gradskih vlasti dobar za Budvu, imaće svu podršku Opštine, njenih sekretarijata i službi, kako bi bile otklonjene sve birokratske prepreke i realizacija počela što prije.

Jovanović je predstavljajući svoju platformu “Za spas Budve”, kojom je dobio podršku za imenovanje, osim Evropskog saveza i Građanskog pokreta URA i od opozicione Demokratske partije socijalista, čija je podrška bila presudna, najavio formiranje radnog tima za praćenje i realizaciju kapitalnih investicija koji će pružati stručnu podršku investitorima u realizaciji projekata na teritoriji budvanske opštine, prenose Vijesti.
Prvi čovjek Budve je kategoričan da nema mjesta korupciji kada je riječ o radnom tijelu, odbacujući spekulacije da bi se upravo formiranjem ovakih i sličnih tijela i dugogodišnjoj crnogorskoj praksi, otvarila mogućnost da pojedini investitori budu favorizovani, a javni funkcioneri ostvarili korist.
Realizacija ovakvog pana podrazumijeva i eliminisanje dosadašnjih centara moći, iz kojih su se vukle poluge, posebno u građevinskom biznisu, a koji su bili izmještani iz lokalne uprave, a njome preko ključnih opštinskih funkicionera vukli poteze i omogućavali pojedinim investitorima lakši prolaz, pišu Vijesti.
“Radno tijelo će na sistematičan i zajednički način odlučivati o investicijama. Cilj formiranja tog radnog tijela predsjednika Opštine, je da na jedan način sistematizuje sve organe, sekretarijate u Opštini. Da se ne dešava da investitor pojedinačno dogovara sa jednim sekretarijatima, a da drugi kolega nema predstavu šta je sve manjkavo u referatu svog kolege, nego da na sveobuhvatan način, pod kontrolom predsjednika Opštine kao čovjeka koji će učestvovati i možda biti predsjednik tog radnog tijela, sagledava i odlučuje”, pojasnio je Jovanović ideju o tome na koji način će Budva da privuče investitore.
Takođe, kako je dodao, sem te zakonitosti u postupanju i provjere, cilj je da se omogući brža realizacija investicije.
“Dakle, ukoliko se ocijeni da je ta investicija dobra i zdrava za ovaj grad, treba joj pružiti logistiku u smislu otklanjanja svih birokratskih začkoljica, određenih zamki ili problematičnosti. Jer, upravo to tijelo omogućava da niko od zaposlenih ili van ovog sistema se ne preporučuje investitorima kao neka spona sa lokalnom upravom. Vrata Opštine će biti otvorena za sve investitore, a ti investitori neće imati obavezu kao na pređašnje loš način ni prema kome u ovoj Opštini, uključujući potpredsjednika, pa na dalje, sekretara, direktora, svih...”, naglasio je Jovanović.
On tvrdi da će sve biti javno i da se sastanci sa investitorima neće voditi iza zatvorenih vrata, prenose Vijesti.
“Sve će biti otvoreno i transparentno. Nemam nikakav problem da ukoliko investitori pristanu, da se ti sastanci snimaju i budu javno dostupni svima”, istakao je on.
Prema njegovim riječima, agenda rada lokalne uprave u narednom periodu zasnivaće se na principima transparentnosti, profesionalizacije i racionalizacije javne uprave, demokratičnosti, punom poštovanju javnog interesa, dijalogu i prevazilaženju vještačkih podjela koje su nam lošim politikama u društvu nametnute.
Budva je svih prethodnih decenija, tokom vladavine DPS-a pa sve do posljednje administracije na čijem je čelu bio Milo Božović, bila prepoznata upravo po tome da su pojedini investitori imali “prolaznost” u loklanoj upravi, te da su pojedinci izvan sistema bliski partijama koje su u tom trenutku rukovodile metropolom turizma bili ključni u omogućavanju investitorima da im se “završi dokumentacija”, omogući lakši način da se domognu milionskog posla na tenderima koje je Opština raspisivala.
Prebukirana opštinska administracija, u kojoj radi gotovo 500 ljudi, nije efikasna, a njen rad je pod svakodnevnim kritikama, kako građana, tako i onih koji namjeravaju da realizuju projekte u gradu, prenose Vijesti.