PODGORICA, 14.3. – Uprava policija je saopštila da, zbog iznenadne spriječenosti, direktor te institucije Veselin Veljović nije mogao da prisustvuje sjednici Odbora za bezbjednost i odbranu, pa samim tim ne stoje tvrdnje da je time omalovažio Odbor i Skupštinu.
Reagujući na izjavu člana Odbora i poslanika Pokreta za promjene Gorana Batrićevića, Uprava je saopštila da je o razlozima spriječenosti Veljovića "blagovremeno upoznat sekretar Odbora".
” Istina je da iznenadnom spriječenošću gospodina Veljovića ni u jednom momentu nije postojala namjera da se omalovaži Odbor za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore, posebno njegova uloga i značaj koju ima u parlamentarnoj kontroli rada policije. Te teze, koje su iznesene od pojedinih članova Odbora, najbolje demantuje dosadašnji odnos Uprave policije prema ovom skupštinskom tijelu”, kaže se u saopštenju, a prenose “Vijesti”.