"Pljevlja su bila i sada su žrtvovani grad za Crnu Goru, koji se suočava sa mnogo krupnih razvojnih, socijalnih, ekoloških i drugih problema, uprkos izuzetno bogatim prirodnim resursima i sposobnim i divnim ljudima koji u njemu loše egzistiraju", kazao je Milić i nagovijestio da će ravnomjerniji regionalni razvoj biti jedno od njegovih glavnih zalaganja u predizbornoj kampanji.
On je u tom smislu posebno ukazao na disproporciju izmedju relativno bogatog juga Crne Gore i siromašnog sjevera, navodeći da resursima i stanovništvom bogatija Pljevlja ima desetine puta manji budžet nego Budva.
Milić je rekao da će se u predsjedničkoj kampanji zalagati za državu socijalne pravde i da se u crnogorskom društvu demokratija ostvaruje u svim sferama života.
"Boriću se da Crna Gora bude gradjanska, multietnička, savremena, evropska i prosperitetna država, da bude zasnovana na zakonima koji će biti jednaki za sve. Borićemo se protiv diskriminacije bilo koje vrste", kazao je Milić.
Predizbornu kampanju već su počeli lider opozicione Srpske liste Andrija Mandić i vodja Pokreta za promjene Nebojša Medojević, a očekuje se da to uskopro uradi i aktuelni crnogorski predsjednik Filip Vujanović, koga je Predsjedništvo vladajuće Demokratske partije socijalista već kandidaovalo, ali to treba da potvrdi i Glavni odbor stranke.
Kandidaturu za novog crnogorskog predsjednika najavili su i nezavisni kandidati, univerzitetski profesor Blagota Mitrić i ekolog Dragan Hajduković, ali još nije izvjesno da li će uspjeti da prikupe 7.200 potpisa birača, koji po novom propisu moraju biti ovjereni pred opštinskim izbornim komisijama.
(Tanjug)