Demokratsku partiju socijalista podržava 41,7 odsto građana, dok je Demokratski front sa 11,5 odsto podrške najjači opozicioni subjekt, pokazalo je istraživanje javnog mnjenja za novembar koje je radila agencija Damar.
Na trećem mjestu je DEMOS sa 11,4 odsto podrške ispitanika.
Istraživanje agencije Damar je rađeno od 14. do 19. novembra na uzorku od 1.015 ispitanika.
Prema istraživanju, u koje je Pobjeda imala uvid, Demokratska Crna Gora ima podršku od 7,4, a SNP 6,4 odsto ispitanika.
Slijede Bošnjačka stranka sa 4,5 procenata, Građanski pokret Ujedinjena reformska akcija URA i Socijaldemokratska partija SDP sa po četiri, i Pozitivna Crna Gora sa tri odsto.
Ispod cenzusa ostale su Socijaldemokrate sa 2,4 odsto podrške.
Javna ličnost sa najboljom prosječnom ocjenom je predsjednik Crne Gore Filip Vujanović (3,08). Na drugom mjestu je premijer Milo Đukanović sa ocjenom 3. Najbolje rangirani opozicioni političar je lider Demokrata Aleksa Bečić (2,93), a odmah iza njega je predsjednik DEMOS-a Miodrag Lekić sa (2,86).
Na četvrtom mjestu je mitropolit SPC Amfilohije (2,79), a na petom potpredsjednik URA Dritan Abazović (2,68).
Najveći broj ispitanika, 32,5 odsto, smatra da protesti DF-a nijesu bili mirni i demokratski. S druge strane, 19 odsto kazalo je da se „u potpunosti slaže" da su protesti bili mirni, a sa tim se „djelimično slaže" 15 odsto.
Čak 25 odsto ispitanika je kazalo da „niti se slaže, niti ne slaže“, dok 7,6 se „djelimično ne slaže“ sa tim da su protesti bili mirni.
Na pitanje da li su protesti bili usmjereni protiv ulaska Crne Gore u NATO, najveći broj ispitanika nema određeni stav, 27,1 odsto je odgovorilo „niti se slažem, niti se ne slažem“.
Da su protesti upereni protiv učlanjenja u NATO „u potpunosti" se složilo 24,6 odsto, a 17 je odgovorilo da se djelimično slaže. Njih 23,6 kazalo je da se ne slaže sa tim, dok je 7,7 odsto odgovorilo da se djelimično ne slaže.
Većina ispitanika smatra da je policija nakon završetka protesta DF-a upotrijebila prekomjernu silu 38,1 odsto je odgovorilo da se u potpunosti slaže, a 21,9 odsto da se djelimično slaže sa tim.
Na pitanje koji metod političke borbe opozicije smatraju najefikasnijim, najviše ispitanika je odgovorilo da je to učešće na izborima njih 41,3 odsto.
Da ne zna odgovorilo je 23,9 ispitanika, dok 13,9 odsto smatra da je najbolji metod političke borbe građanski protest. Slijede bojkot parlamenta sa 7,6 odsto, učešće na okruglim stolovima 5,7 odsto, nešto drugo 4,6 odsto i pres konferencije 2,9 odsto.