Sveštenik SPC Velibor Džomić, kojem je po nalogu MUP-a zabranjen ulazak u Crnu Goru, rekao je da ima informaciju da je i dalje na snazi usmena naredba kojom mu se ne dozvoljava ulazak u državu uprkos dvije sudske odluke koje je dobio.
"Ja sam spreman da izvršavam sudske odluke i ostvarim svoja prava, ali je očigledno da Konjević ne dozvoljava poštovanje pravnog poretka Crne Gore. Podnio sam krivične prijave i očekujem hitnu reakciju tužilaštva", rekao je Džomić Dnevnim novinama.
Reagujući na izjavu predsjednika parlamenta Ranka Krivokapića da „svakom ko radi protiv interes Crne Gore treba pokazati vrata, uključujući i Džomića“, paroh podgorički izjavio je da to nije prvi put da Krivokapić zloupotrebljava poziciju i da bez ikakvih argumenata lijepi ljudima etikete.
"To samo pokazuje da je riječ o osobi koja ima manjak vaspitanja, a nedopustivi višak mržnje i netolerancije. On je taj koji radi protiv Crne Gore i to je vrijeme već pokazalo. Interesantna je njegova pobuda da novi angažman potraži kao vratar, ako ga i to bude zapalo. On mora da zna da vrata imaju i ulaz i izlaz. Za Crnu Goru bi manja šteta bila da on stvarno postane vratar" rekao je Džomić Dnevnim novinama.