Vujanović je izjavio da Crna Gora u odnosu prema Kosovu treba da zadrži već iskazani stav vodeći računa o odnosima sa Beogradom i Prištinom.
Predsednik Filip Vujanović izjavio je u četvrtak da Crna Gora u odnosu prema Kosovu treba da zadrži stav koji je već iskazala, cijeneći dimenzije unutrašnjih prilika, odnosa sa Beogradom i Prištinom i svoje integracione ciljeve.
Vujanović je poslije sastanka sa makedonskim predsjednikom Brankom Crvenskovskim kazao novinarima da Crna Gora ima obavezu da sačuva svoju unutrašnju stabilnost, kroz očuvanje dobrih odnosa Srba i Albanaca u Crnoj Gori što je od značaja ne samo za tu državu nego i region.
"Treba voditi računa o dobrim odnosima sa Beogradom, sa kojim imamo istorijsku bliskost, aktuelne potrebe dobre komunikacije i interesa i potrebu da u budućnosti gradimo takve odnose. Sa Prištinom se treba dogovarati o svemu onome što su interesi građana Kosova i Crne Gore i interesi saradnje i konačno sa našim integracionim ciljevima prema evropskim i evroatlanskim integracijama", kazao je Vujanović.
On je dodao da odluku o tome treba da donese crnogorska vlada analizom i mjerenjem svih činilaca.
"Uvjeren sam da će ona imati maksimalno odgovoran i oprezan odnos", naveo je crnogorski predsjednik.
Vujanović i Crvenkovski su tokom razgovora potvrdili "intenzivne kvalitetne političke odnose dvije zemlje" koji, kako su kazali, nemaju ni jedno otvoreno pitanje već "samo otvoreni prostor koji treba maksimalno iskoristiti".
"Naša komunikacija na državnom nivou je zaista izuzetno sadržajna i ono što je zadatak obe države i obje ekonomije da nivo ekonomske saradnje dovede do nivoa državne saradnje", poručila su dvojica predsjednika.
Vujanović i Crvenkovski najavili su uskoro i avionsku liniju između Podgorice i Skoplja.
(Beta)