” SDP je istrajno, godinu dana, vodio institucionalnu borbu i ovaj projekat, koji je već bio započet, uvjereni smo, je trajno zaustavljen”, kazao je Krivokapić u intervjuu za “Republiku”.
On je istakao ''da je SDP i u ovom slučaju pokazao svoju osnovnu programsku orijentaciju da bude lider državotvornih akcija i reformskih inicijativa''.
” SDP je jasno saopštila da relikvije moraju ostati u državnom vlasništvu i da se prilikom bilo koje gradnje mora poštovati zakonitost i zaštita istorijskog jezgra Cetinja. Drago mi je što je novi ministar kulture poništio neka mišljenja i samim tim i postupke koji su slijedili. Hvala mu na toj pomoći”, poručio je Krivokapić.
Na pitanje kao gleda na optužbe da je protivnik dolaska ruskog kapitala u Crnu Goru Krivokapić je odgovorio da postoje naši nacionalni interesi i uslovi pod kojima otuđujemo nacionalnu imovinu.
“ Niko ne kupuje ono što vi ne prodajete“ rekao mi je jedan ugledni ruski prijatelj. Ruskim investitiorima hvala što su toliko povjerenja iskazali u našu ekonomiju i želimo ih i ubuduće vidjeti na svim međunarodnim tenderima. Prema tome dobrodošli su svi investitori koji ispune uslove tendera koje mi propisujemo u dogovoru sa stranim savjetnicima. Niko nam nije kriv ako mi želimo da prodamo tlo pod nogama. Naravno oni koji državu vide samo kao „prelaznu tvorevinu“ do kompanije, stvaraju klimu da je odbrana nacionalnih interesa usmjerena prema stranim investitorima – posebno ruskim, računajući da će dobiti moćnog saveznika protiv onih koji su im lična smetnja”, zaključio je on.
(MONDO)