Na aerodromu je vaterpoliste dočekalo nekoliko stotina ljudi, koji su zajedno sa njima, uz trubače, proslavili osvajanje zlata u Rimu
Vaterpolisti Srbije, koji su u subotu uveče osvojili zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rimu, izrazili su po slijetanju na beogradski aerodrom veliku sreću i zadovoljstvo postignutim rezultatom.
Većina igrača rekla je da titulu poklanja sebi i saigračima, a naravno i Srbiji.
"Delfini" su postali šampioni sveta pošto su u finalu, posle peteraca, pobijedili Španiju rezultatom 14:13.
Na konferenciji za novinare na aerodromu Nikola Tesla, selektor Dejan Udovičić rekao je da su pred vaterpolistima dani slavlja, ali je istovremeno pozvao na oprez.
On je podsjetio da su glavni cilj ovog tima Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.
Na aerodromu je vaterpoliste dočekalo nekoliko stotina ljudi, koji su zajedno sa njima, uz trubače, proslavili osvajanje zlata u Rimu.
Predsjednik Vaterpolo saveza Srbije Velibor Sovrović kazao je da se "bajka o ružnom pačetu" pretvorila u priču o "13 zlatnih labudova".
Kapiten ekipe Vanja Udovičić naveo je da je reprezentacija "odradila nevjerovatnu stvar".
"Želim da se zahvalim svim igračima, jer su me učinili jako ponosnim. Odradili smo nevjerovatnu stvar za srpski vaterpolo, za svakog od nas pojedinačno i za Srbiju. Imamo razloga da slavimo i uživamo u ovom trenutku", rekao je Udovičić.
(Beta, foto: MN Press)