Pritisak na FIA izvršila je i Francuska auto-moto federacija žalbom kojom traži da se Renou ukine suspenzija
Francuska auto-moto federacija podnijela je, u ime ekipe Renoa, žalbu Svetskoj automobilističkoj asocijaciji (FIA) na odluku o suspenziji te ekipe sa trke za Veliku nagradu Evrope u Valensiji.
FIA je prošlog vikenda kaznila Reno suspenzijom sa trke koja će se održati 23. avgusta, jer su mehaničari te ekipe na prethodnoj trci u Mađarskoj dozvolili Fernandu Alonsu da iz boksa krene sa nedovoljno pričvršćenim točkom, koji je kasnije otpao.
Discplinski organi zakazali su saslušanje za ponedjeljak 17. avgust, a dan kasnije donijeće konačnu odluku.
Prethodno, glas su digli i organizatori trke za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, jer domaći navijači žele da gledaju Fernanda Alonsa, vozača Renoa.
(Beta, foto AP)