Viktor Troicki ekspresno je slomio otpor Francuza Nikolasa Devildera i obezbijedio plasman u drugo kolo Soni Erikson opena u Majamiju
Viktor Troicki ekspresno je slomio otpor Francuza Nikolasa Devildera i obezbijedio plasman u drugo kolo Soni Erikson opena u Majamiju.
Rastojanje između dvojice tenisera na ATP listi iznosi samo 19 mjesta, ali je Viktor učinio da se Devilder tokom većeg dijela meča osjeća kao 160, a ne 60. reket svijeta.
Za sat i četiri minuta dobio je meč rezultatom 6:2, 6:3 i stekao pravo na "popravni" ispit protiv Davida Nalbandijana.
Argentinac ga je prošle nedjelje eliminisao u trećem kolu Indijan Velsa (6:4, 6:2), a na drugom Mastersu sezone imenovan je za 14. nosioca.
Troicki nije servirao kako najbolje zna, imao je samo 44 odsto ubačenih prvih pokušaja, ali je zato bio gotovo perfektan pri realizaciji brejk lopti. U prvom setu je iz tri šanse uspio da dva puta oduzme servis Devilderu, dok je u drugom setu bio stoprocentan - 3/3.
Francuz se nakratko prenuo u samom finišu meča, kada je iskoristio jedinu dvostruku servis grešku Troickog da napravi brejk i smanji na 5:3. Član srpskog Dejvis kup tima uzvratio je već u narednom gemu, poveo je sa 0:40 i iskoristio prvu meč-loptu.
Janko Tipsarević trenutno igra svoj meč prvog kola sa Argentincem Hozeom Akasusom, dok Novak Đoković u drugom kolu očekuje Kanađanina Frenka Dančevića.
(MONDO)