Virtus igra veoma loše ove sezone, ovaj tim već je jednom mijenjao trenera kad je umjesto Luke Bankija na čelo stigao Duško Ivanović. A, sada italijanski mediji javljaju da bi uskoro mogla i nova smjena da se desi.

Nedavno se pojavila vijest da je Virtus zadovoljan saradnjom sa Duškom Ivanovićem i da će, prema svemu sudeći, saradnja biti nastavljena. Međutim, posle niza loših partija italijanski mediji pišu da će crnogorski stručnjak uskoro dobiti zamjenu.
Crno-bijeli iz Bolonje u srijedu gostuju u Beogradu Crvenoj zvezdi, jasno je da oba tima imaju probleme - crveno-bijeli nemaju zadovoljavajuću centarsku liniju, a trener Duško Ivanović nedavno je pričao o razočaravajućoj igri svog tima. Apropo toga, Virtus je vezao četiri poraza u domaćem prvenstvu i Evroligi, a u elitnom takmičenju taj broj je i veći.
Virtus nije pobijedio od 22. kola Evrolige kad su na gostovanju u Minhenu savladali Bajern (82:72). Ipak, posle toga su se nizali ne tako sjajni rezultati, pa je tim iz Bolonje sada pretposlednji na tabeli sa svega sedam pobjeda i 23 poraza.
Sve ovo sluti na loš kraj sezone Virtusa i eventualnu zamjenu Duška Ivanovića na čelu stručnog štaba. "Resto del Carlino" tvrdi da se ime Andree Trinkijerija pojavilo kao nova želja kluba iz Italije, ali da on nije jedini kandidat. Takođe, ovaj medij dodaje i da se provlači ime Paola Galbijatija koji vodi Trento.
Sve u svemu, dkeluje da sudbina Duška Ivanovića zavisi od završnice Evrolige. S obzirom na to da je prošlogodišnje izdanje Virtusa bilo dovoljno za plasman u plej-in, dok se sada bore da ne završe na poslednjem mjestu.