Čovjek koji će uskoro napuniti 38 godina srušio je Napoli i zaprijetio da će postati najbolji strelac Serije A.
Frančesko Toti, Andrea Pirlo, Antonio Di Natale, a svakako da je jedan od njih i Luka Toni.
Legendarni italijanski napadač, koji će 26. maja napuniti 38 godina, postigao je oba gola u pobjedi Verone nad Napolijem - 2:0 (1:0) i tako prekinuo sumoran niz rezultata svog tima u duelu sa Napolitancima koji su slavili tri puta uzastopno i dali 14 golova.
Ovog puta nije bilo ničeg sličnog!
Toni je goste otvorio u prvom poluvremenu, u svom stilu, nepredvidivošću i upornošću, kojom je tokom cijele karijere nadoknađivao ne baš sjajnu tehniku. A, kada je tim Rafaela Beniteza pomislio da će izjednačiti, usledio je i drugi gol Tonija na meču, posle kojeg se liderima na listi strelaca, Argentincima Karlosu Tevezu iz Juventusa i Mauru Ikardiju iz Intera, približio na samo dva gola zaostatka.
Tevez i Ikardi imaju po 15, Toni, Žeremi Menez iz Milana i Gonzalo Iguain iz Napolija po 13.
Verona je donekle vratila Napoliju za preslišavanje iz prvog dela sezone kada je na "San Paolu" bilo 6:2, a ekipa našeg Boška Jankovića samo je produbila krizu u protivničkim redovima. Od kada je Benitezov tim pobijedio na sedam od devet utakmica i približio se Romi u borbi za drugo mjestu, osvojen je bod u tri kola (Torino poraz 1:0, Inter remi 2:2, Verona poraz 2:0).