Fudbaler madridskog Reala Rikardo Karvaljo rekao je da će sezona biti uspješna jedino ako taj klub osvoji Ligu šampiona.
"Prošle sezone smo došli do polufinala, što nije bilo loše. Ipak, mora bolje ove sezone, želimo u finale i da osvojimo taj trofej. Da bi to ostvarili moramo svaki meč da odigramo dobro, a ne po sistemu toplo-hladno", rekao je Karvaljo.
Karvaljo je osvojio Ligu šampiona 2004. godine kada je igrao za Porto. Tada je na klupi Porta bio Žoze Morinjo, koji danas trenira Real.
"On misli na sve detalje i to radi svakodnevno. Murinjo želi da svaki igrač konstantno napreduje. Važno je da se razvijate i kao igrač i kao čovjek. Stvarno je poseban osjećaj raditi sa njim", kazao je portugalski defanzivac.
Real je takmičenje u ovogodišnji Ligi šampiona počeo pobjedom od 1:0 nad zagrebačkim Dinamom na stadionu Maksimir.
(MONDO)