Pjevačica je imala veoma specifične zahtjeve koji moraju da se ispune za vrijeme njenog boravka u Beogradu.
Ejmi Vajnhaus stiže u Beograd 17. juna, dan prije velikog koncerta na Kalemegdanu, saznaje Blic.
Menadžment Ejmi Vajnhaus je od organizatora koncerta tražio posebne uslove oko smještaja pjevačice i njenog pratećeg benda. Zatraženo je da za tu priliku bude rezervisan cijeli sprat hotela "Hyatt" . Pjevačica stiže u Beograd sa timom od 30 ljudi.
Menadžment hotela mora da pripremi sve sobe tako da na tom spratu ne bude alkohola ni u jednom mini-baru, kao i da hotelsko osoblje ne dostavlja alkohol na taj sprat, u slučaju poziva na recepciju.
Organizatori kažu da se sa ovakvim zahtijevima ranije nisu sretali, ali da su im razumljivi.
Ovakvi zahtjevi su logični s obzirom na to da je Ejmi ovih dana završila rehabilitaciju u Londonu, upravo da bi se pripremila za evropsku turneju, i da je liječenje nastavila kod kuće.
Pjevačica, koja se proslavila albumom "Back to Black", na kome se nalazi i hit "Rehab", završila je i novi, dugo očekivani, album, čiji izlazak je odložen zbog njenog odlaska na rehabilitaciju.
Ejmi sa menadžmentom u Beograd dolazi 17. juna ujutro privatnim avionom, a ovdje će ih već čekati dva šlepera sa njihovim dijelom opreme i specijalnim svijetlom koje će koristiti na ovoj turneji. Ejmi stiže u Beograd skoro dva dana pred koncert i jedan od zahtjeva je da tehnička proba bude 17. juna uveče kako bi se svjetlo provjerilo u noćnim uslovima. Sa njom će na sceni biti devetoro muzičara, a širi tim čini 30 ljudi.
Koncert na Kalemegdanu biće održan na pokretnoj platformi koja će za nekoliko minuta promijeniti scenografiju za Ejmi Vajnhaus nakon nastupa Mobija, koji će otvoriti šou.
Inače, za spektakl na prostoru Donjeg grada parka Kalemegdan na kojem će 18. juna nastupiti Ejmi Vajnhaus i Mobi, do sada je prodato više od 10.000 ulaznica od čega oko 2.000 u inostranstvu i regionu, a organizatori očekuju posjetu od 20.000 ljudi.
Mobijeva rajder lista: BEZ PREDRASUDA!
Što se Mobijevih zahtjeva tiče, malo su skromniji. Njegov menadžment je već zakupio nekoliko aprtmana u hotelu "Hyatt", a pošto je poznato da je Mobi vegeteterijanac, i ne jede ništa životinjskog porijekla, posebne instrukcije su date za ketering u hotelu, i samom bekstejdžu.
Zanimljivo je da je u Mobijevom rajderu navedeno da se od organizatora zahtijeva da na koncertu ne postoje ograničenja vezana za rasu, vjeru, pol i bilo kakve druge predrasude.
(MONDO)