Prvi posthumni album kralja popa Majkla Džeksona pojaviće se u prodaji 14. decembra, najavili su producenti izdavačke kuće “Soni”.
Za sada je samo poznato da će se album zvati “Majkl” po samom pjevaču, te da će jedna od pjesama nositi naziv “Breaking News”, dok predstavnici “Sonija” odbijaju da otkriju druge detalje vezane za ovaj muzički poduhvat.
“Breaking News” je pjesma koju je Majkl Džekson navodno snimio u kući svog prijatelja 2007. godine, dok su ostale pjesme sa albuma snimljene u muzičkim studijima u Las Vegasu i Los Anđelesu, mada nije poznato koliko će tačno pjesama sadržati ovaj labum.
U vrijeme prije nego što je iznenada preminuo u junu prošle godine, šuškalo se da Majkl Džekson sarađuje sa trenutno najangažovanijim hitmejkerima kao što je Ejkon i RedUan, koji piše pjesme za Ledi Gagu, te se očekuje da se i njihove pjesme nađu na novom albumu.
Inače, Džeksonov poslednji album “Invincible” objavljen je 2001. godine i doživio je pravi debakl, kako od strane kritike, tako i od publike.
(MONDO)