• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Gurmanski doručak: Kiš sa šunkom i spanaćem

Izvor mondo.rs

Uživajte u krckavom i istovremeno mekanom kišu sa spanaćem i šunkom!

 Gurmanski doručak: Kiš sa šunkom i spanaćem Izvor: Guliver/Getty Images/Warren_Price

Evo šta vam je potrebno da biste spremili ovaj gurmanski doručak:

Sastojci:

1 ¼ šolje brašna

Pola kašičice šećera

Pola kašičice soli

Šest kašika masti

Tri kašike vode

Četiri jaja

1 ¼ šolje mleka

Pola kašičice soli

Kašika ulja

Glavica belog luka

¼ kašičice bibera

Dve kašike vode

Oko 60 grama spanaća

115 grama šunke

Priprema:

Zagrijte rernu na 190 stepeni.

U međuvremenu, pomiješajte brašno, pola kašičice šećera i soli pa u to dodajte mast i dobro izmiješajte. Zatim dodajte tri kašike vode, miješajući između svakog dodavanja. Po potrebi dodajte još vode, dok ne dobijete testo dovoljne gustine da možete da ga oblikujete u loptu. Zavijte ga u foliju i ubacite u zamrzivač na pola sata.

Na pobrašnjenoj povrćini razvucite testo, pa ga zatim stavite u pleh. Prstima razvucite ivice, tako da testo dođe do vrha pleha. Na njega stavite suva zrna pasulja (da se ne podiže dok se peče i pecite oko 15 minuta, sklonite pasulj, pa pecite jš 10-13 minuta ili dok ivice ne postanu zlatno-braon.

Dok se testo hladi, umutite jaja, mleko i pola kašičice soli. U tiganju zagrejte ulje, propržite luk i biber, smanjite vatru, pa u to dodajte vodu. Prekrijte i ostavite da se krčka oko deset minuta, povremeno miješajući. Zatim u to dodajte spanać, krčkajte oko dva minuta, mešajući. Ostavite kratko da se ohladi, pa u to dodajte isjeckanu šunku.

Prelijte ovu smjesu preko ispečene korice, pa sve zajedno stavite u rernu i pecite 35-40 minuta. Ostavite kratko da se prohladi, pa poslužite.

Imate li vi neki dobar recept? Pišite nam u komentarima!

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA