"Srbija je dobila upozorenje da je Belivukova grupa dio kolumbijskog klana kokaina."
Kada se pojavio Milorad Ulemek Legija iza njega je stajala republička policija i republički DB.
"Legija već kao ratnik sa ulice pokušava da dođe do Zorana Đinđića da sa njim pregovara. On je počeo da se bavi politikom i od politike je i stradao", navodi pisac Marko Lopušna.
Legija je prema njegovim rečima bio proizvod neorganizovane države.
"On sebi uzima za pravo da do juče radi za Slobodana Miloševića a da onda od sutra radi za takozvanu opoziciju, to jest za premijera. I onda Legija ide da hapsi onoga koji ga je do juče hranio", rekao je Lopušina.
Prisetio se i jednog svog odlaska u Šilerovu i razgovora sa Legijom.
"Jednom sam došao u Šilerovu da tražim intervjue od nekadašnjih automehaničara koji su postali specijalci i imali policijske značke. To su bili Šiptar i Kum. U jednom trenutku dolazi Legija, vadi pištolj i stavlja mi na čelo.
- 'De si Markane, ti si onaj što je napisao da je Legija uhapsio Miloševića.
- Milorade skloni taj pištolj.
- Ne boj se. Evo žena mi je trudna, treba da se častimo da pijemo viski. A pištolj je prazan.
- Gde ti nosiš prazan pištolj?
Pazite, Legija je specijalac a nosi prazan pištolj. Oni su potom otišli da vode svoje razgovore a onda sam vidio dvojicu političara kako ulaze u tu tvrđavu. Tu tvrđavu je srušila policija da se ne bi otkrile direktne veze zemusnkog klana i dijelova srpske policije i političara", ispričao je Lopušina.
Kako kaže, Legija je bio neobuzdan i van kontrole a vjerovao je određenim političkim strukturama.
"Ne znam o kome se radi, mnogi pominju Vojislava Koštunicu, što ne mogu da vjerujem da se jedan profesor prava time bavio. Ali to se dešavalo u njegovo vrijeme. Tada Legija počinje da funkcioniše kao politički subjekat i počinje da prijeti. Lično sam se uvjerio da ovi zemunci listaju novine i onda kažu – šta će ovaj u novinama, ajde skloni mi ga sa očiju. I taj posle sjutra bude mrtav", rekao je Lopušina za TV Happy.
Ističe da su surčinski i zemunski klan bili na istom zadartku ali su se podijelili jer su jedni bili policijsko a drugi vojno krilo.
"Čitavo vrijeme imamo državu koja ima svoju mafiju i mafiju koja se trudi da postane država. Sad imamo ovu treću generaciju srpske mafije potpuno van kontrole. Evropska unija i SAD su upozorile vlasti u Srbiji da je Belivukova grupa dio kolumbijskog klana kokaina. Kad je predsjednik Donald Tramp zatvorio granicu prema Meksiku, on je zatvorio i kanale ulaska heroina i kokaina iz Južne Amerike ka SAD. Onda je taj kokain krenuo ka Evropi jer jedino ona ima novca da ga plaća. Tako su naši postali dio te multinacionalne kompanije koja se zove kokain. Postali su njeni izvršioci. Postali su vladari Zapadnog balkana", ispričao je Lopušina.
Govoreći o tome kako mafije svuda u svijetu imaju svoje legalne poslove, Lopušina navodi nekoliko značajnih i interesantnih primera.
"Njujorška mafija svoj legalni posao dobija kontrolom komunalnih preduzeća. U Italiji njihova mafije bave se građevinom i trgovinom zemljišta i nekretninama. Koliko su jaki govori činjenica da su spriječili tadašnjeg premijera Berluskonija da napravi most sa Sicilijom jer oni kontrolišu trajekte preko kojih mogu da iznesu i unesu sve i samim tim mogu da naplaćuju reket svima koji hoće kamionom ili brodom da dođe na Siciliju. Kada je srpska mafija druge i treće generacije u pitanju vidi se da mnogo rade sa nekretninama i da svi imaju građevinska preduzeća. U svim ovim krizama koje imamo jedino gradnja nekretnina cvejta", rekao je Lopušina i dodao:
"Mislim da nećemo tako brzo saznati ko je belivuka stvorio - da li samo Srbija ili Kolumbija i SAD."