Agencija Kosovapreš je prenijela izjave pojedinih učesnika protesta da će preduzeti još teže akcije ako njihovi zahtjevi ne budu ispunjeni
Učesnici protesta organizacije veterana poslednjeg rata na Kosovu u četvrtak su oko 12 časova bacilli molotovljev koktel u dvorište zgrade Vlade Kosova, koji nije izazvao nikakve posledice.
Portparol policije Kosova Besim Hoti je za agenciju Beta rekao da je bačena jedna zapaljena flaša od 0,33 litara koja je odmah ugašena i koja nije izazvala nikakve posledice.
On je kazao da policija za sada nije preduzela nikakve mjere protiv onih koji su to učinili "imajući u vidu da se radi o specifičnoj kategoriji građana koji protestuju".
Učesnici protesta, veterani poslednjeg rata na Kosovu protestuju zahtijevajući da im se obezbijedi ostvarivanje prava koja im prema kosovskim zakonima pripadaju.
Oni su juče od poslepodneva blokirali glavnu prištinsku ulicu Agim Ramadani, dok su se danas povukli na ugao te ulice i Trga majka Tereza, nasuprot zgrade Vlade i Skupštine Kosova.
Predstavnik organizacionog odbora protesta Veselj Aruči kazao je da traže da se sprovodi zakon koji je usvojen prije tačno deset godina i najavio da protesti neće prestati dok se ne ispune njihovi zahtjevi.
"Naše zahtjeve vlada treba ozbiljno da uzme u obzir i da ih rješava", rekao je on.
Zamjenik premijera Kosova Hajredin Kuči juče je rekao da je Vlada učinila ono što je "realno mogla", kao i da je ispunila zahtjeve veterana, ali da se ne može reči da je učinjeno koliko je trebalo.
Kuči je najavio da će o zahtjevima protestanata odlučiti premijer Hašim Tači.
(Beta)