Strani investitori posjeduju skoro petinu ili 19,92 odsto ukupne vrijednosti hartija od vrijednosti u Crnoj Gori, a najveći vlasnici akcija i obveznica među prvih deset su iz Austrije, Mađarske, Hrvatske, Srbije i Italije.
Prema podacima iz izvještaja Centralnog klirinškog depozitarnog društva (CKDD), koji je objavljen na Montenegrioberzi, slijede vlasnici hartija iz Švajcarske, Slovenije, Kipra, Turske i Japana, pišu Vijesti.
Prvih deset najvećih vlasnika među strancima akumuliraju akcijski kapital nominalno vrijedan 996,68 miliona eura.
Pojedinačno najveći vlasnici hartija od vrijednosti su Austrijanci i Mađari, kojima prema strukturi pripada 3,96 odsto, odnosno 3,66 odsto, a najmanje investitori iz Turske i Japana, koji imaju 1,22 odsto, odnosno 0,52 odsto.