Kasarna u Andrijevici moći će da primi oko 200 vojnika, saopštio je ministar odbrane Predrag Bošković, i dodao da je to jedan od prioritetnih infrastrukturnih projekta.
Iz Ministarstva su saopštili da je Bošković sa predsjednikom opštine Andrijevica, Srđanom Mašovićem, obišao mjesto buduće kasarne, koje je inženjerijska četa pripremila za izgradnju.
“Stari objekti su uklonjeni, prostor je očišćen, kao i korito rijeke Kraljštice”, navodi se u saopštenju.
Bošković je rekao da je zadovoljstvo vidjeti da se radovi odvijaju ubrzanim tempom, i da će tokom iduće godine ovaj prostor biti drugačiji uspostavljanjem kasarne, koja će moći da primi oko 200 vojnika.
On je pozvao mlade iz tog kraja, Berana, Bijelog Polja, Plava, Rožaja i Gusinja, da se prijave na sljedeći konkurs koji će biti raspisan, a koji će se jednim dijelom odnositi na tu kasarnu.
Bošković je danas posjetio i Kolašin, gdje je razgovarao sa predsjednikom opštine Milosavom Bulatovićem.
Bulatović je, kako je saopšteno, rekao da je saradnja sa Ministarstvom i Vojskom Crne Gore (VCG) važna, i to najviše u oblasti infrastrukture, gdje je VCG glavni partner.
"Vojska je na jedan kvalitetan način izvršila rekonstrukciju naših puteva. To je važno za nas, jer je ta opština jako razuđena i mi imamo dosta lokalnih puteva. Na taj način ostvarujemo potrebu da razvijamo poljoprivredu i da revitalizujemo ta područja", kazao je Bulatović.
Prema njegovim riječima, VCG daje podsticaj i turističkoj privredi, jer je između ostalog, uređena stijena za penjanje, ferata u Bistrici.
Bošković je istakao da je Kolašin, kao jedan od bisera crnogorske turistučke ponude, nešto što se zajednički može podići na veći nivo.
Kako je kazao, brige pojedinca za Sinjajevinu su neopravdane, jer tamo VCG nije i neće ništa da gradi.
"Sve što je vojska u prethodnom periodu tamo uradila, bilo je u korist i građana i same planine. Sa predsjednikom sam razgovarao o mogućnostima pošumljavanja dijela te planine, kako bi podigli nivo svijesti o zaštiti životne sredine”, kazao je Bošković.
Prema njegovim riječima, analize i iskustva razvijenih zemalja su pokazale da je „tamo gdje je vojska, zaštita životne sredine apsolutno na najvećem mogućem nivou“.