Vlasnici montažnih ribarskih kućica na rijeci Bojani plaćaće godišnje naknadu od 228 do 3.500 eura.
Toliko iznosi naknada za objekte površine do 35, odnosno 100 kvadrata, piše Pobjeda i dodaje da je visina naknade određena cjenovnikom početnih naknada koji je utvrdio u januaru Upravni odbor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom.
Podgorički dnenvik navodi da je uslov za zakup je da objekat bude evidentiran u katalogu privremenih objekata i da vlasnik posjeduje dozvolu za privredni ribolov, uključujući i dozvole za ribolov kao dopunsku djelatnost.
Prema cjenovniku zakup prostora za montažni objekat kiosk, ostavu ili garaža za čamce do 35 kvadrata košta 350 eura godišnje, ili deset eura po kvadratu.
Za te objekte površine od 35 do 60 kvadrata, naknada iznosi 15 eura po kvadratu a ukoliko su površine od 61 do 100 kvadrata cijena je 25 eura, dok je za veće od 100 kvadrata 35 eura.
Za platformu ili terasu naknada cijena je četiri eura po kvadratu dok vez sa nadstrešnicom košta 300 eura godišnje.
Po cjenovniku, iznajmljivanje pristaništa plaća se 12 eura po kvadratu a naknada za sidrište iznosi 0,30 eura po kvadratu koliko i zakup nautičkog opremljenog sidrišta.
Zakup mjesta za izvlačenje ili spuštanje plovila košta od 500 do 1.700 eura godišnje. Ukoliko ima rampu zakup košta 700 eura, naknada za neopremljeno mjesto za kran je 500 eura, a za opremljeno 1.700 prenosi Pobjeda.
Naknada za komunalne vezove za plovila sportskih organizacija na kojima se vrši obuka, iznosi 0,50 eura po kvadratu a kada su u pitanju plovila za sport i rekreaciju, u koje spadaju i barke naknada je euro po kvadratu, a za brodice dva eura, predviđeno je cjenovnikom.
Naknada za komunalne vezove za obavljanje privredne djelatnosti kreće se u rasponu od 0,70 eura po kvadratu, koliko je za tehnička plovila, do dva eura, ako se njima prevoze putnici. Za plovila koja služe za ribolov i slične djelatnosti naknada je 1,50 eura po kvadratnom metru.
Naknada za komercijalni vez iznosi od tri do četiri eura po kvadratu, a suvi vez četiri eura.