Crna Gora se nalazi pred mogućnošću prisline redukcije potrošnje jer su jezera hidrocentrala na "biološkom minimumu", a uvozna struja je sve skuplja
Cjelokupna dnevna potrošnja struje pokriva se uvozom, objavio je list "Pobjeda" tvrdnju direktora za operativno upravljanje Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) Zorana Đukanovića.
Kako piše taj list, struje je sve je manje i u Evropi, a posebno u regionu, u kome je elektroenergetska situacija "krajnje kritična".
Problemi u snabdijevanju električnom energijom su, kako ukazuju predstavnici Elektroprivrede, i u lošoj naplativosti, zbog čega nedostaje novac za nabavku energije.
Domaćinstva u Crnoj Gori duguju za potrošenu struju oko 120 miliona evra, 32 miliona duguje Kombinat aluminijuma u Podgorici, šet miliona nikšićka Željezara, a oko 40 miliona je ukupni dug privrede.
(Beta)