Službenici Interpola u Podgorici danas su ekstradirali iz Crne Gore u Srbiju srpskog državljanina Dragana Pilipovića, a iz Srbije u Crnu Goru obavljen je transfer osuđenog crnogorskog državljanina Branislava Načića.
Pilipovića (53), koji je iz Beograda, traže nadležni organa Srbije radi izdržavanja kazne zatvora od 10 godina zbog ubistva. On je uhapšen u Herceg Novom 20. jula i od tada se nalazio u ekstradicionom pritvoru, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.
Načiću (64), koji je iz Bijelog Polja, presudom Višeg suda u ovom gradu, kojom su priznate i potvrđene presude Okružnog i Opštinskog suda u Valjevu, izrečena je jedinstvena kazna zatvora od osam godina i četiri mjeseca zbog neovlašćene trgovine drogom, razbojništva i krađa počinjenih na teritoriji Srbije.
Načić je danas sproveden u Zavod za izvršenje krivičnih sankcija u Podgorici.
Interpol je obavio ekstradiciju uz asistenciju službenika Posebne jedinice policije.
(Srna)