Dok mnogi Tajlanđani obilježavaju Novu Godinu vatrometom, stotine vjernika odlazi u hram Takien u predgrađu Bangkoka kako bi ležali u mrtvačkim sanducima tokom tradicionalnog ritauala.
Učesici ove bizarne ceremonije vjeruju da ona simboliše smrt i ponovno rođenje i da će im to pomoći da se riješe loše sreće i rode se ponovo za svjež početak u novoj godini, prenosi AP.
Tokom obreda oni u rukama drže cvijeće i tamjan, dok ih sveštenici pokrivaju ružičastim čaršavima i pri tome izgovaraju molitve.
Većina Japanaca odlazi u manastire i svetilišta, a oko 30.000 njih je Novu Godinu dočekalo gledajući bokserski meč između Flojda Mejvedera i kikboksera Tenšin Nasukave.
U Kini se Nova Godina obeležava uglavnom u centralnim provincijama, a za Kineze je mnogo značajnija ona kineska Nova godina koja stiže u februaru, kada se praznuje po kineskom kalendaru, a doček se organizuje uglavnom u hramovima, uz zvonjavu i molitve.
U Rusiji se Nova Godina dočekuje u 11 vremenskih zona, dok se u Parizu građani francuske prijestonice i turisti okupljaju na Jelisejskim poljima.