Nezaposleni 40-godišnjak iz luke Novorosisk na Crnom moru uhapšen je zbog emitovanja porno-filma na velikom bilbordu
Ruska policija uhapsila je hakera koji je izazvao zastoj u saobraćaju u centralnom dijelu Moskve nakon emitovanja porno-filma na velikom bilbordu, pišu ruski mediji.
Nezaposleni 40-godišnjak iz luke Novorosisk na Crnom moru uhapšen je zbog ovog prekršaja.
Prema pisanju lista "Komersant", hapšenje je izvršio specijalni ogranak u Ministarstvu unutrašnjih poslova zadužen za informacionu tehnologiju.
Na velikom bilbordu koji emituje reklame skoro 20 minuta 14. januara prikazivan je porno film što je izazvalo zastoj u saobraćaju u centralnom dijelu Moskve.
Vozači automobila snimali su bilbord kamerama mobilnog telefona što je odmah postalo hit na internet stranici "Ju tjub."
Uhapšeni, čije ime nije objavljeno, navodno je priznao prekršaj, ali je rekao da je mislio da će film biti prikazan na ekranu u prodavnici u Moskvi i da će to vidjeti manji broj ljudi i da će ih to zabaviti.
Prema njegovim riječima, on je upao u server organizacije u Čečeniji i promijenio raspored video snimaka na plej listi jedne reklamne agencije.
On se sada suočava sa zatvorskom kaznom u trajanju od dvije godine zbog nezakonitog upada u informacije na računaru i distribuciju pornografije.
(Srna)