Kia Sorento 2010 svoj debi će doživjeti na Seoul Motor sajmu koji se održava u aprilu 2009. godine
Prve oficijelne fotografije Kia Sorento 2010 automobila puštene su u javnost i, kako izgleda, novi model prati liniju uspjeha kojom se Kia kreće.
Sorento više neće biti ružno pače u svijetu automobila, a oblik ovog novog može se uporediti sa modelom Jeep WJ Grand Cherokee ili Lexus RX modelima.
Novi Kia Sorento zadržava tradicionalni SUV profil, uz napomenu da će komercijalna verzija posjedovati kapacitet za smještaj sedam putnika.
Prema navodima kompanije Kia, Sorento će posjedovati Euro 5 kompatibilan dvolitarski dizel motor koji može da ostvari snagu od 200 konja.
U proizvodnji će se naći i verzije Sorenta sa motorom od 2,4 litra/170 konjskih snaga, odnosno Lambda V6 od 3,8 litara i 260 konjskih snaga.
Kia Sorento 2010 svoj debi će doživjeti na Seoul Motor sajmu koji se održava u aprilu 2009. godine.
(MONDO)