Rajsova je u intervjuu za Si-En-En rekla da nema sumnje da su teroristi koji stoje iza napada u Mumbaju iskoristili teritoriju Pakistana
Teroristi koji su izvršili napade u indijskom gradu Mumbaju, djelovali su s pakistanske teritorije, rekla je američka državni sekretar Kondoliza Rajs i pozvala vlasti u Islamabadu da pomognu da se krivci izvedu pred lice pravde.
Rajsova je u intervjuu za televizijsku mrežu Si-En-En rekla da nema sumnje da su teroristi koji stoje iza napada u Mumbaju iskoristili teritoriju Pakistana, ali i da je najvjerovatnije riječ o "nedržavnim" počiniocima.
Rajsova se upravo vratila iz posjete regionu, tokom koje je pokušala da uspostavi saradnju između starih protivnika Indije i Pakistana, podsjetio je Rojters.
"Mislim da nema relevantnih dokaza o umiješanosti pakistanskih zvaničnika (u napade u Mumbaju)", dodala je Rajsova.
U prethodnom intervjuu za "Foks njuz", državni sekretar SAD je rekla da je Vašington prosledio informacije o napadima i Indiji i Pakistanu.
"Jasno sam stavila do znanja (pakistanskim vlastima) da su u napadima poginuli i Amerikanci i da SAD očekuju punu saradnju i akciju Pakistana. To je važno za naš odnos", kazala je Rajsova, koja mjesto državnog sekretara napušta 20. januara, zajedno s predsjednikom Džordžom Bušom.
(Tanjug)