City Group je saopštila da planira da u narednim mjesecima otpusti 50.000 zaposlenih, u žrlji da smanji troškove za personal za oko 20 procenata.
City Group, kompanija sa najvećom svjetskom mrežom za pružanje finansijskih usluga, juče je saopštila da planira da u narednim mjesecima otpusti dodatnih 50.000 zaposlenih, u pokušaju da smanji troškove za personal za oko 20 procenata.
Broj zaposlenih u kompaniji će tako pasti sa 352.000 krajem septembra, na oko 300.000, objasnila je uprava banke akcionarima na sastanku.
Agencija Kjodo podsjeća da je City Group već ukinula 23.000 radnih mjesta od početka godine.
City Group je u periodu jun-septembar uknjižila neto gubitak od 2,8 milijardi dolara, zabilježivši negativan saldo četiri kvartala zaredom. Vrijednost akcija kompanije pala je za čak 70 odsto od početka godine.
Program smanjenja troškova uključuje i prodaju riskantnih akcija, uglavnom vezanih za krizu na hipotekarnom tržištu, i kresanje ukupnih troškova za petinu.
(MONDO)