Koliko god ga kinjili zbog njegovog posebnog stava prema ljepšem polu, on se pokazao kao odgovoran državnik, kaže ruski premijer.
Predsjednik ruske vlade Vladimir Putin osvrnuo se danas na seksualne skandale njegovog italijanskog kolege Silvija Berluskonija, ističući da su oni koji ga kritikuju samo ljubomorni na njegove seksualne moći, javila je ruska agencija RIA Novosti.
Putin je, pored toga, pohvalio i mjere koje Berluskoni preduzima u pogledu finansijske štednje kako bi se suzbila kriza u zemlji.
Berluskoni je optužen da je plaćao za seksualne usluge maloljetnoj Marokanki, a osmoro ljudi je juče optuženo da je podvodilo prostitutke za njegove zabave u nadi da će zauzvrat dobiti posao ili unosne ugovore.
Optužnice su podignute pošto su tužioci u južnom italijanskom gradu Bariju završili istragu kruga Berluskonijevih prijatelja i saradnika, među kojima su biznismen Đampaolo Tarantini i njemačka glumica Sabina Began.
(Tanjug)