Riječ o sporazumnom raskidu ugovora sa službenicima koji su u anketama "izrazili želju" da napuste policiju, uz isplatu 12 bruto zarada
Do kraja godine 230 pripadnika Uprave policije Crne Gore trebalo bi uz otpremnine da napusti službu, čime će broj zaposlenih biti na nivou predviđenim Aktom o sistematizaciji radnih mjesta, rekao je pomoćnik direktora Uprave Dragoslav Minić.
On je rekao da je riječ o sporazumnom raskidu ugovora sa službenicima koji su u anketama "izrazili želju" da napuste policiju, uz isplatu 12 bruto zarada u vrijednosti blizu dva miliona evra, ali iz budžeta za narednu godinu.
Minić tvrdi da će planirani iznos budžeta za Upravu policije, vrijedan 64,5 miliona evra, omogućiti da ta služba svoje zadatke obavi uspješno.
"Druga stvar je što su naše želje i što bi objektivno trebalo uložiti još mnogo, pogotovo u tehničko unapređenje, ali ćemo to ostaviti za neka druga vremena", rekao je Minić za podgoričke "Vijesti".
(Srna)