Policija po nalogu Vrhovnog državnog tužilaštva (VDT) duže od deset dana provjerava poslovanje Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP), pišu Vijesti.
Novinari Vijesti su tim povodom više puta pokušali da stupe u kontakt sa predsjednikom Savjeta i izvršnim direktorom EKIP-a Šaletom Đurovićem i Zoranom Sekulićem, ali se oni nijesu javljali na brojeve telefona poznate redakciji lista.
Poslovanje EKIP-a više godina zaokuplja pažnju javnosti, naročito zbog izgradnje glavnog kontrolno-mjernog centra na Dajbabskoj gori i kupovine poslovnih prostora.
EKIP se, umjesto da problem kontrole frekventnog spektra riješi podizanjem metalnog rešetkastog stuba koji bi koštao oko 300 hiljada eura, odlučio na investiciju gradnje velikog tornja, koja je iznosila 5,5 miliona eura.
Sporna je i kupovina dva poslovna prostora 2007. godine, koje je Univerzitet Crne Gore prodao firmama Samms i Šajo za 1,6 miliona eura. Te firme su tri mjeseca kasnije isti poslovni prostor prodale EKIP-u za više od četiri miliona eura.
Za vrijeme sklapanja tih poslovnih aranžmana na čelu savjeta EKIP-a bio je Ljubiša Stanković, koji je istovremeno bio i rektor Univerziteta.
EKIP je tada skoro 3,2 miliona potrošio putem tendera, a 840 hiljada neposrednom pogodbom, po odobrenju Direkcije za javne nabavke.