DF vodi dva paralelna procesa - s jedne strane su medijski pozivi na proteste, a sa druge optužbe da Demokrate rade za premijera Mila Đukanovića i da će otići sa njima u koaliciji, saopštio je lider Demokrata, Aleksa Bečić.
On je, u razgovoru za Dan, kazao da je prirodno da vlast osjeća opasnost od Demokrata, ali, kako je dodao Bečić, zašto takav stepen negativne kampanje od nekih opozicionih struktura „vjerujem da je jasno svima“.
„U ime Demokrata i svih građana koji nas podržavaju tvrdim i dajem riječ - sa DPS-om ne i tačka. Niti na lokalnom, niti na državnom nivou, a onima koji nas napadaju poručujem da znamo za koga rade, ali neka nam već jednom saopšte koja je cijena tih usluga“, poručio je Bečić.
On je kazao da se ta partija neće baviti njima, već, kako je naveo Bečić, problemima građana.
„Predano radimo na tome da Crna Gora konačno promijeni vlast i dobije onu koja je istinskiu odraz volje građaana, ali i uvažen faktor od strane međunarodne zajednice“, zaključio je Bečić.