Pentagon razmatra otvaranje Kancelarije za odbrambenu saradnju u Podgorici, saopšteno iz Komande američkih snaga u Evropi
Američki Pentagon razmatra otvaranje Kancelarije za odbrambenu saradnju u Podgorici, saopštio je zamjenik direktora za bezbjednosnu saradnju Komande američkih snaga u Evropi Robert Mur.
Podgorički mediji prenijeli su da je Mur, u razgovoru sa crnogorskim ministrom odbrane Borom Vučinićem, rekao da se nada da će u tom smislu biti donijeta pozitivna odluka.
Ocijenjeno je da bi otvaranje Kancelarije za odbrambenu saradnju doprinijelo dosadašnjoj dobroj saradnji u oblasti odbrane dvaju zemalja.
Istakavški kvalitet saradnje sa SAD, kao strateškim partnerom u oblasti odbrane, Vučinić je naglasio važnost saradnje sa državom Mejn u okviru državnog partnerstva, kao i nedavno otvaranje Kancelarije za bilateralne odnose pri crnogorskom Ministarstvu odbrane.
On je naveo da Crna Gora ove godine očekuje pozitivne poruke i dalji nastavak integracije u NATO.
(Tanjug)