Sjekloća je Radiju Slobodna Evropa kazao da nema informaciju da se nalazi na spisku osumnjičenih.
"Nemam tu informaciju, da li je tačna ne znam. Ali, isto mislim da nije ni tačna. Tačno je jedino da sam bio na dubrovačkom ratištu, kao rezervista Jugoslovenske narodne armije", rekao je on.
Nedjeljnik Monitor objavio je, pozivajući se na dubrovački Glas grada, čiji tekst je prošle godine prenio podgorički Dan, da se Sjekloća nalazi na spisku od 400 Crnogoraca koje dubrovačko tužilastvo tereti za ratne zločine.
Sjekloća je tokom sukoba oko Dubrovnika bio u sastavu trećeg bataljona Desete crnogorske brigade, a njegovo ime pominje se i u Pobjedinim prilozima Rat za mir.
Predsjednik Saveta RTCG Branislav Ćalić rekao je u petak da je zatečen informacijom da je Sjekloća bio na dubrovackom ratištu, navodeći da taj "detalj" obavezuje to tijelo da preispita raniju odluku.
"Pročitao sam informaciju o Sjekloći, zatečeni smo. Preispitaćemo odluku. Smatram da Sjekloća, ako je to tačno, nije mogao ni da konkuriše za člana Upravnog odbora Javnog servisa", kazao je on.
Sjekloća je član Demokratske partije socijalista, a bio je i sekretar Opštinskog odbora te partije u Baru. Bio je i direktor Radio Bara.
(Beta)