Crnogorski košarkaš Ivan Maraš karijeru će nastaviti u vršačkom Hemofarmu,prenose agencije.
On je sa vršačkim timom postigao dogovor o dvogodišnjoj saradnji.
Maraš je doskorašnji igrač Budućnosti, u kojoj je i počeo karijeru. On je standardni reprezentativac Crne Gore.
Uprkos brojnim turbulencijama i teškim povredama važnih igrača (Milivoja Božovića – operisao prednje ukrštene ligamente, i Miljana Pavkovića – mononukleoza) Vrščani su uspjeli da se plasiraju u finale domaćeg šampionata i da kao treći u NLB ligi igraju na završnom turniru u konkurenciji tri standardna Evroligaša (Partizan, Cibona, Olimpija).
Zahvaljujući visokom plasmanu u regionalnom takmičenju, uspjeli su i da se izbore i za mjesto u kvalifikacijama za Evroligu za sezonu 2010/11. Jedino iznenađenje je ispadanje iz Evrokupa već u prvom krugu, što im se prvi put desilo za deset godina koliko se takmiče u Evropi (čak pet puta su igrali u samim završnicama).
Zavjese su spuštene, a Vrščane očekuje stvaranje tima. Ugovori su istekli Stefanu Markoviću, Bobanu Marjanoviću, Milošu Borisovu, Goranu Jagodniku, Petru Despotoviću i Kajlu Hilu (otišao). Sportski direktor Hemofarma, Dušan Kerkez, njavio je da će sa nekima od njih nastaviti saradnju.
(MONDO)