Žrijeb je tako odlučio - na prestižnom turniru na travi, Nole u dijelu žrijeba gdje je Sten Vavrinka. U drugom dijelu žreba - Nadal, Marej, Federer.
Novak Đoković će imati priliku da se revanšira Stenu Vavrinki za poraz u finalu Rolan Garosa 2015. godine već za koji dan ili nedjelju.
Žrijebom u Vimbldonu odlučeno je da najbolji teniser svijeta bude u dijelu žreba u kojem je i Švajcarac, što znači da njihov potencijalni duel može da bude odigran prije finala.
U drugom dijelu žreba su: Endi Marej, Rafael Nadal i Rodžer Federer.
Novak počinje odbranu titule duelom protiv Filipa Kolšrajbera (33. na svetu) u 1. kolu, a u 2. kolu potencijalni protivnik biće mu Lejton Hjuit (naravno, ako Australijanac pobijedi Nieminena).
Ovako bi izgledao projektovani žrijeb: u četvrtfinalu Novak bi mogao da se bori sa Keijem Nišikorijem.
U trećem kolu srpski teniser mogao bi da se sastane sa Bernardom Tomićem, a u četvrtom sa Kevinom Andersonom.
U Federerovoj polivini žrijeba je i 10. nosilac i dvostruki šampion Vimbldona Rafael Nadal, koji bi u četvrtfinalu mogao da se sastane sa Endijem Marijem.
Parovi 1. kola:
Đoković - Kolšrajber
Nadal - Beluči
Marej - Kukuškin
Federer - Džumhur
Vavrinka - Žoao Souza
Nije lak žrijeb, ali... Novače, odbrani titulu!